Życie i praca za granicą

Norweska młodzież nieprzygotowana do pracy

19.03.2014, 0, 3274 wyświetleń
Obraz główny - Norweska młodzież nieprzygotowana do pracy

Pojedziesz do Norwegii z zawodem i znajomością norweskiego – będziesz skarbem. Jeśli chcesz szukać pracy dla niewykwalifikowanych - twoje szanse są marne. 1/3 młodych Norwegów odpada ze szkoły średniej przed jej ukończeniem.

Ranking wolności gospodarczej na świecie w 2014 r.

27.01.2014, 0, 4340 wyświetleń
Obraz główny - Ranking wolności gospodarczej na świecie w 2014 r.

Podsumowaliśmy sześć krajów z najlepszej dziesiątki, zwracając uwagę na ich słabe i mocne strony. Co sprawia że Hong Kong, Kanada czy Szwajcaria posiadają status krajów wolnych gospodarczo, a które z nich mają najlepsze warunki do prowadzenia biznesu – podpowiada nam The Heritage Foundation w opublikowanym rankingu wolności gospodarczej na świecie.

Praca dla Polaków? Opiekun wycieczek turystycznych w Hiszpanii

27.06.2013, 9, 10074 wyświetleń
Obraz główny - Praca dla Polaków? Opiekun wycieczek turystycznych w Hiszpanii

Oto prosty przepis na pracę w mało stresującym zawodzie i czerpanie radości z życia w ciepłych krajach. Zawód opiekuna wycieczek to bardzo dobry sposób na wykorzystanie języka ojczystego poza granicami Polski. Oprócz tego oczywiście, pożądana też będzie znajomość języka urzędowego danego kraju, dlatego radzimy uczyć się języków obcych, gdyż po boomie studiowania z ostatnich lat, to nie papier z uczelni, ale porozumiewanie się w kilku językach może zapewnić dobrą pracę.